e-mail: irt.plan.roo2@mail.ru

тел. 871832 2-11-40

140500, Ертіс ауданы

Ертіс а. И.Байзаков қөшесі, 14

Жол жүру картасы
Сенім телефоны
8 71832 2 25 38
Бір жылда151575
Бір айда18100
Бір аптада8103
Кеше175
Тәулік60
Температура режимі
"Күш бірлікте"
02 Мамыр, 09:42
      Балалар шығармашылығы және бос уақыт орталығы" КММ - де "Рухани Жаңғыру" бағдарламасы аясында "Күш бірлікте"сәндік-қолданбалы өнер көрме-фестивалі өткізілді.
      Бұл іс-шараның мақсаты-балалардың Қазақстан халқының қолданбалы өнеріне деген сүйіспеншілігін тәрбиелеу, жаңа, қайталанбас идеяларды іздестіруді ынталандыру, шығармашылықпен дарынды балалар мен жасөспірімдерді анықтау,байқау қорытындысы бойынша балалар жұмыстарының экспозициясын құру.
       Көрмеде Ертіс ауданы мектептерінің 100-ден астам оқушысы өз шеберліктерін көрсетті. Балалардың ерекше туындыларын көру қуанышты болды.
       Көрген жұмыстардан бізге белгілі келесі техникаларды бөліп көрсетуге болады: тоқу (қолмен тоқылған балалар заттары), тоқыма ойыншықтар (ертегі кейіпкерлері), Ағашты көркем өңдеу (ұраннан жасалған себеттер), бисер тоқу (қолмен жұмыс істейтін керемет әшекейлерді жасау), түрлі стильдегі суреттердің композициясы  таң қалдырды.
        Көрме шағын "аралдарға" бөлінді, олардың әрқайсысы белгілі бір мектепке тиесілі.
        Балалардың төзімділігі, шыдамдылық және бұл сұлулықты жасауға деген құштарлығы таң қалдырады.
        Байқаудың қорытындысы жас ерекшелігі бойынша және Ережеде көрсетілген белгілі бір критерийлер  мен  номинациялар бойынша шығарылды.
 Байқау қорытындысы бойынша жеңімпаздар атанды:
Көркем кесте номинациясында (ленталармен кестелеу, кілем, крестпен кестелеу)):
1 орын– Акижанова Бекзада (7-9 жас), жетекшісі - Семенова Алма Агибаевна Северный ЖОББМ, Бакирова Мадина (10-12 жас), жетекшісі -Бакирова О.А Ұзынсу ЖОББМ, Саттарова Мөлдір (13-16 жас), жетекшісі – Садвокасова Гульзинат Балтабаевна М.Горький ЖОББМ.
2 орын -Габбас Даниял (13-16 жас), жетекшісі -  Фрик Аксана Ивановна, Мукушева Мейрамгуль (10-12 жас), жетекші -  Жакупова А.Ж. Ұзынсу ЖОББМ
3 орын – Базарбаева Лия (7-9 жас), жетекшісі -Кошля Людмила Ивановна Северный ЖОББМ, Дюсембинова Дильназ (10-12 жас), жетекшісі –Бексолтан Жаркынгуль Панфило ЖОББМ, Мусабекова Динара (13-16 жас), жетекшісі - Калиева Г.Н. Ұзынсу ЖОББМ.
 
Тоқыма ойыншықтарының санаты номинациясында:
1 орын –КожаханІңкәр (13-16 жас), жетекшісі- Кусаинова Айгуль Балатхановна Северный ЖОББМ, Кожимова Диана (10-12 жас), жетекшісі –Кайдауова Айнур Бирликовна Панфило ЖОББМ, Абдраева Нурсана (7-9 жас), жетекшісі-  Абдраева Айаным Кайрбековна.
2 орын – Манапова Тамирис (13-16 жас), жетекшісі - Кусаинова Айгуль Балатхановна Северный ЖОББМ, Туякова Аделя (7-9 жас), жетекшісі - Фрик Аксана Ивановна Қоскөл ЖОББМ, Огарь Юлия (10-12 жас), жетекшісі- Беспаева Айсулу Оразовна №1 Ертіс ЖОББМ.
3 орын– Аулабаева Дана (7-9 жас), жетекшісі- Кадырбаева Нургуль ЕрмековнаСеверный ЖОББМ, Огарь Ольга (10-12 жас), жетекшісі - Беспаева Айсулу Оразовна, Сабадаш Софья  (13-16 жас), жетекшісі- Буданова Екатерина Юрьевна №1 Ертіс ЖОББМ.
 
 Көркемдік ағаш өңдеу (ағаш кесу, қайың қабығы, шыбықтарды өңдеу) номинациясында:
1 орын– Налетенко Мария (13-16 жас), жетекшісі- Какимова Марал Толешевна Абай ЖОББМ , Бакирова Камила (10-12 жас), жетекшісі- Бакирова О.А ,Ұзынсу ЖОББМ
2 орын– Атьков Никита (13-16 жас), жетекшісі - Кажкенов М.А.Ұзынсу ЖОББМ, Балтабаева Дария (10-12 жас), жетекші Садвокасова Гульзинат Балтабаевна, Сеитова Анель (10-12 жас), руководитель Нұрпеисова Нұрзия Амантайқызы №2 Ертіс ЖОББМ
3 орын– Сарина Мадина (13-16 жас), жетекшісі -Какимова Марал Толешевна Абай ЖОББМ, Молдабекова Аида (10-12 жас), жетекшісі -Молдабекова А.М. Ұзынсу ЖОББМ.
 
 Бисер тоқу номинациясында:
1 орын– Исемберлинова Адина (7-9 жас), жетекшісі - Кадырбаева Нургуль Ермековна Северный ЖОББМ, Канапьянова Сабина (13-16 жас), жетекшісі-  Фрик Аксана Ивановна Қоскөл ЖОББМ, Смаилова Диляра (10-12 жас), жетекшісі- Нұрпеисова Нұрзия Амантайқызы№2 Ертіс ЖОББМ.
2 орын- Ақылбек Жансұлу (7-9 жас), жетекшісі- Аулабаева Динара Кумашевна Северна, Киноятова Залина (13-16 жас), жетекшісі- Бексолтан Жаркынгуль Панфилов ЖОББМ , Муканова Саяжан (10-12 жас) Нұрпеисова Нұрзия Амантайқызы №2 Ертіс ЖОББМ .
3 орын– Исемберлинова Диана (7-6 жас ),  жетекшісі- Кошля Людмила Ивановна Северный ЖОББМ, Кабдулбариева Дана (13-16 жас ) жетекшісі-Бексолтан Жаркынгуль Панфилов ЖОББМ, Токсанбаева Анель (10-12 жас), жетекшісі- Нұрпеисова Нұрзия Амантайқызы №2 Ертіс ЖОББМ.
 
 Ілгек тоқу және шілтер тоқу номинациясында:
1 орын– Семенов Нурсултан (7-9 жас), жетекшісі-Семенова Алма Агибаевна Северный ЖОББМ, Демесинова Жасмин (13-16 жас), жетешісі-Какимова Марал Толешевна Абай ЖОББМ, Тұрапова Аяжан (10-12 жас), жетекшісі- Нұрпеисова Нұрзия Амантайқызы №2 Ертіс ЖОББМ
2 орын- Аманжолов Амир (7-9 жас), жетекшісі- Кадырбаева Нургуль Ермековна Северный ЖОББМ, Муканова Саяжан (10-12 жас), руководитель Нұрпеисова Нұрзия Амантайқызы №2 Ертіс  ЖОББМ
3 орын– Аубакирова Аяжан (7-9 жас), жетекшісі- Аулабаева Динара Кумашевна Северный ЖОББМ